Wandeling Witte Veen

Het Witte Veen is een grensoverschrijdend natuurgebied ten zuiden van Enschede. Het is een voormalig hoogveengebied dat grotendeels is ontgonnen maar waar nog een kleine actieve hoogveenkern bestaat. Er wordt hard gewerkt het gebied weer in zijn oude glorie te herstellen en dat heeft zijn vruchten afgeworpen. Zo kan de boomkikker en de kamsalamander er weer worden gevonden. Al ging dat niet zonder slag of stoot, de boomkikkers konden zich in het begin niet handhaven. Er is nu een nieuwe biotoop gemaakt.

We maken een wandeling van ongeveer 4.5 km vanaf de Haarmuhle in Duitsland. We lopen langs verschillende biotopen zoals een ven, een natte weide en de oude en nieuwe biotoop van voor de boomkikker. Of we veel gaan zien is natuurlijk altijd spannend. Het is in ieder geval leuk om eens te kijken wat er zoal voor maatregelen genomen zijn. Meer informatie daarover kan je vinden op de website van natura 2000:
https://www.natura2000.nl/gebieden/overijssel/witte-veen

Wil jij erbij zijn? Zie hieronder voor de relevante informatie.

Datum: Donderdag 29 mei 2025Starttijd: 10.00 uurEindtijd: 12.00 uur
Kosten: Vrienden van DMF/RMT: Gratis; KNNV-leden: Gratis; Niet- leden €5,-De ondergrond bestaat uit zandwegenTelefoon (gedurende dag van de activiteit): 06-25 43 00 75
Benodigdheden: Wandelschoenen en (naar wens) loupe, camera en verrekijker.
Startpunt: Parkeerterrein de Haarmuhle (in Duitsland) GPS locatie: https://maps.app.goo.gl/SvfTs4LPJj1wyBv58 GPS: 52.1316, 6.8774Meer informatie: https://enschede.knnv.nl
Foto’s: Peter Venema

Datum & tijd
do 29 mei 2025 van 10:00 tot 12:00
(Vertrek)plaats

Parkeerterrein de Haarmuhle (in Duitsland)
GPS 52.1316 6.8774

Google Maps